Pařížský klub Bataclan se po loňském krvavém útoku islamistů znovu otevře v sobotu 12. listopadu. Slavnostní obnovení provozu zahájí koncert britského zpěváka Stinga, uvedl dnes web listu Le Parisien.

Sting bude prvním umělcem, který v klubu vystoupí rok po teroristickém útoku, jenž v místním hudebním sále loni 13. listopadu zabil 90 lidí a desítky dalších zranil. Výtěžek z koncertu dostane sdružení obětí a pozůstalých, oznámil bývalý frontman kapely Police na svém webu.

Druhý den v Bataclanu zahraje americká skupina Eagles of Death Metal, jejíž představení masakr přerušil. Na středu 16. listopadu je naplánováno vystoupení britského rockera Peteho Dohertyho, o němž se původně předpokládalo, že bude prvním účinkujícím ve znovuotevřeném klubu.

Při večerních atentátech 13. listopadu 2015 zabili v Bataclanu tři islamističtí útočníci 90 lidí. Takřka souběžně zavraždili jiní islamisté na sportovním stadionu a ve dvou pařížských restauracích dalších 40 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner