Francouzská justice dnes obvinila bývalého europoslance Louise Aliota, místopředsedu francouzské krajně pravicové strany Národní fronta a životního partnera její vůdkyně Marine Le Penové, ze zneužití financí Evropského parlamentu. Té se údajně dopustil v souvislosti s aférou kolem fiktivního zaměstnávání stranických činitelů jako poslaneckých asistentů. Peníze na jejich mzdy se tak čerpaly místo ze stranické pokladny z té europarlamentní.

Aliota poprvé vyslýchal soudce ohledně falešného zaměstnávání asistentů v období od července 2014 do února 2015. Politik na internetu podle agentury AFP ironicky poznamenal, že dostal hezký dárek pod stromeček, a zároveň kritizoval, že se informace dostala do médií.

Aliot měl vést kandidátní listinu Národní fronty před volbami do Evropského parlamentu v roce 2019. Le Penová, která také byla europoslankyní, je od letoška členkou francouzského parlamentu. I Le Penová už čelí obvinění ze zneužití peněz Evropského parlamentu, a to od letošního června.

Evropský parlament odhadl celkovou škodu v posledních pěti letech na pět milionů eur (téměř 131 milionů Kč). Šlo zhruba o 40 lidí odměňovaných jako asistenti.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner