Na mraze nechal v sobotu v Bavorsku bez pomoci zatím neznámý pašerák lidí skupinu 19 migrantů. Zastavil s nimi na prázdném parkovišti u dálnice a zmizel, informovala agentura DPA s odvoláním na spolkovou policii.

„Bezohledný řidič dodávkového vozu nechal tyto osoby po několikahodinové jízdě v nevytápěném zavazadlovém prostoru prostě stát na místě a zmizel,“ citovala agentura sdělení policie.

Migranti tak uvázli ve dvacetistupňovém mrazu na parkovišti dálnice A93 u Brannenburgu. Pomoc jim přivolali dva cestující, kteří na parkoviště přijeli. O skupinu tvořenou 14 dospělými osobami a pěti nezletilci, se pak postarala policie a záchranná služba.

Uprchlíci sdělili, že za převoz v dodávce zaplatili 500 až 800 eur (13.500 až 21.600 korun) za osobu. Po zhruba půldenní jízdě se u auta vyskytly problémy s motorem a neznámý řidič se potom beze stropy vytratil. Podle policie zřejmě nastoupil do doprovodného vozidla, které pašeráci obvykle používají.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner