Lima 10. února (ČTK) – Peruánská justice nařídila, aby byl zatčen bývalý peruánský prezident Alejandro Toledo, který je policií vyšetřován kvůli podezření, že bral úplatky ve výši milionů dolarů od brazilské stavební firmy. Exprezident je nyní někde v zahraničí a soudce na něj vydal mezinárodní zatykač. Požádal mezinárodní policejní agenturu Interpol, aby pomohla najít a zatknout Toleda.

Policie šetří podezření, že Toledo za své vlády v letech 2001 až 2006 vzal od společnosti Odebrecht částku ve výši 20 milionů dolarů (přes půl miliardy korun) za to, že dostala zakázku na stavbu stěžejní dálnice k peruánsko-brazilské hranici. Prezident, který se nyní podle agentury AP nejspíš nachází ve Francii, jakékoli provinění odmítá.

Policie začátkem měsíce podnikla razii v domě bývalé hlavy státu v metropoli Limě a očekávalo se, že prokuratura nejspíš brzy vznese obvinění a požádá soud o jeho uvržení do vyšetřovací vazby.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner