Čím dřív se uskuteční setkání nastupujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa s kremelským vůdcem Vladimirem Putinem, tím lépe. V rozhovoru v americké televizi NBC to dnes prohlásil Putinův mluvčí Dmitrij Peskov. Stanovit přesné datum je na nich, dodal.

Putin podle mluvčího pošle Trumpovi k páteční inauguraci blahopřání, jak to vyžaduje diplomatický protokol. „Další už závisí na nich, bude to jejich rozhodnutí. Každopádně spolu budou muset jednat,“ konstatoval Peskov.

Média dnes zaujala informace britského listu The Sunday Times, že Trump a Putin se sejdou několik týdnů po inauguraci, pravděpodobně v islandské metropoli Reykjavíku. Summit by se tak uskutečnil v místech, kde se v roce 1986 konalo historické setkání Ronalda Reagana s Michailem Gorbačovem, které přispělo k omezení jaderných zbraní a k uvolnění napětí mezi supervelmocemi.

Po zveřejnění zprávy ale následovala rychlá dementi. Informaci popřely zdroje z Trumpova štábu, o přípravě vrcholného setkání neví nic Peskov ani islandské úřady.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner