Téměř 400 kilogramů kokainu se našlo zhruba před rokem na ruském velvyslanectví v Buenos Aires. Úřady kvůli tomu nyní zatkly pět lidí, oznámila dnes argentinská ministryně bezpečnosti Patricia Bullrichová. Mezi zadrženými je i nejmenovaný ruský činitel a argentinský policista, informovala agentura DPA.

Podle Bullrichové nahlásil nález drog v prosinci 2016 sám ruský velvyslanec. Poté se prý rozjelo společné argentinsko-ruské vyšetřování, které trvalo 14 měsíců. Na jeho konci došlo k zásahům v obou zemích, přičemž v Rusku úřady provedly tři zatčení. Šestý podezřelý zůstává na útěku a možná se zdržuje v Německu, dodala ministryně.

Neupřesněná osoba skryla 389 kilogramů kokainu do dvanácti kufrů umístěných v jedné z budov ruské ambasády. Drogy měly být pravděpodobně odeslány do Ruska jako diplomatické zavazadlo. Vyšetřovatelé však tajně vyměnili nelegální náklad za mouku a zásilku sledovali pomocí zařízení GPS.

Podle agentury AP zatýkání se uskutečnilo ve středu a v rukou strážců zákona skončil i nejmenovaný ruský diplomatický činitel.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner