Brno 6. ledna (ČTK) – V Brně dnes začíná jednání celostátního fóra České pirátské strany. Nejvyšší stranický orgán bude hlasovat o podobě nového vedení, protože podle stanov museli dosavadní představitelé Pirátů tři měsíce po sněmovních volbách dát funkce k dispozici. Jediným kandidátem na předsedu je Ivan Bartoš, který stranu vedl dosud.

Bartoš poprvé dovedl Piráty do Sněmovny, loni získali 22 poslanců a stali se třetím nejsilnějším uskupením v dolní komoře. V kandidátské řeči zveřejněné před fórem napsal, že chce pokračovat v prosazování pirátských priorit a zajistit větší otevřenost Sněmovny. Nečeká přitom změnu postoje strany k vládní účasti, kterou Piráti dosud odmítali.

Piráti si o víkendu rovněž budou volit místopředsedy, rozhodnou o dílčích změnách stanov a zasednou jejich stranické expertní skupiny, které se budou zabývat programovými body.

Celostátního fóra Pirátů se účastní každý člen strany. Většina jeho jednání se koná na internetu, podle stanov se ale přinejmenším jednou ročně musí uskutečnit i fyzické setkání celostátního fóra.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner