Praha 31. října (ČTK) – Pirátská strana oceňuje, že by v nové Sněmovně mohl vzniknout výbor pro eGovernment. Předseda strany Ivan Bartoš ale po odpoledním jednání s představiteli hnutí ANO novinářům řekl, že nechce být tlačen do pozice, že jeho strana rozumí právě jen této oblasti. Strana podle něj operuje v celém spektru lidského života.

„Digitalizace je jedna z domén Pirátů, nikoliv však jediná,“ konstatoval Bartoš. Pokud by však výbor pro rozvoj digitalizace ve státní správě vznikl, projevili podle brněnského primátora a vyjednávače ANO Petra Vokřála (ANO) Piráti zájem o jeho vedení. Jako další priority zmínili bezpečnostní výbor, výbor pro veřejnou správu a výbor pro životní prostředí.

Na schůzce Pirátů a ANO se podle Bartoše debatovalo o Sněmovně a programu. „Bavili jsme se i o tom, jaké jsou požadavky jiných stran, protože třeba bezpečnostní výbor je velmi poptávaný,“ uvedl Bartoš. Vokřál a místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek následně hodnotili jednotlivé klíčové body programu Pirátů z toho hlediska, jak se shodují s prioritami ANO.

O obsazení výborů jednali dnes Piráti také se zástupci KDU-ČSL. „Nepovažujeme za vhodné, aby bezpečnostní a obranný výbor a komise, které kontrolují tajné služby, obsadilo hnutí SPD. Myslíme si, že radikální extremistické strany by neměly mít předsedu těchto výborů a těchto komisí,“ řekl po schůzce předseda lidovců Pavel Bělobrádek.

Bartoš zdůraznil, že Piráti nechtějí s místy ve výborech „handlovat“. Odmítl i to, že by strana rozuměla jen digitalizaci. „My operujeme v celém spektru lidského života, náš program pokrýval gesci jednotlivých ministerstev včetně dalšího ministerstva informatiky. Digitalizace je jedna z domén Pirátů, nikoliv však jediná,“ uvedl Bartoš.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner