Piráti u nigerijského pobřeží unesli osmičlennou posádku nákladní lodi. Mezi unesenými je sedm osob s ruským občanstvím a jedna s ukrajinským. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ruské ambasády v Nigérii.

Ruské velvyslanectví požádalo o pomoc při pátrání po unesených nigerijské úřady. Ty se k situaci zatím oficiálně nevyjádřily. Podle pobočky lodní společnosti Briese Sechiffahrt v Petrohradu piráti unesli posádku nákladní lodi BBC Caribbean s pomocí menšího člunu, aniž by jedinkrát vystřelili.

Bezpečnostní experti označují západoafrické vody a obzvlášť pobřeží Nigérie za nejnebezpečnější na světě. Piráti zde mnohdy přepadávají ropné tankery a berou si posádky lodí jako rukojmí, za které požadují velké výkupné.

V poslední době se piráti k únosům uchylují častěji kvůli nízkým cenám ropy. Většina z nich pochází z delty Nigeru, jejímž významným produktem je právě ropa.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner