Washington 11. února (ČTK) – Ve 45 amerických státech se dnes konaly demonstrace stoupenců i odpůrců potratů. Zatímco odpůrci interrupcí se shromáždili před 225 klinikami, které potraty provádějí, stoupenci plánovaného rodičovství manifestovali před vládními budovami a místními úřady. Demonstrace podle policie proběhly pokojně.

Odpůrce potratů povzbudilo vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách, protože omezení interrupcí bylo jedním z Trumpových volebních slibů. Demonstranti skandovali hesla o právu na život a žádali, aby vláda zastavila federální dotace zdravotnickým zařízením, která interrupce provádějí nebo nabízejí.

Stoupenci potratů, kteří se hlásí k organizaci Planned Parenthood, se dnes sešli na zhruba 150 demonstracích, mimo jiné například ve Washingtonu nebo Filadelfii. V St. Paulu ve státě Minnesota podle policie demonstrovalo 6000 lidí z obou táborů, k incidentu ale nedošlo.

Americký nejvyšší soud legalizoval potraty v roce 1973. Organizace Planned Parenthood, která je jejich hlavním zastáncem, působí v USA už 100 let a má v zemi 650 odboček.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner