Po střelbě v baru v centru Tel Avivu dnes zemřeli dva lidé a dalších nejméně osm osob utrpělo zranění. Informoval o tom deník Haarec. Policie zatím neuvedla, kdo stál za útokem, který šéf radnice považuje za teroristický. Po pachateli se nyní intenzivně pátrá.

Podle agentury Reuters, která se odvolává na majitele napadeného baru Simta, útočník nejprve seděl na lavičce před podnikem, pak vytáhl z tašky zbraň a začal pálit na hosty uvnitř. Deník Times of Israel uvedl, že střelec vypálil nejméně desetkrát. V ruce měl podle svědků útočnou pušku M16.

Policie zatím neposkytla žádné podrobnosti o tom, kdo za útokem mohl stát. Starosta města Ron Huldaj ale prohlásil, že šlo s největší pravděpodobností o terorismus.

V posledním čtvrtroce se odehrávají intenzivní násilnosti mezi Izraelci a Palestinci, které ve větší míře začaly kvůli sporům o posvátná místa na jeruzalémské Chrámové hoře. Obětí střetů, během nichž Palestinci často útočí noži či automobily, se stala více než stovka Palestinců a přes dvě desítky Izraelců.

Bar, kde se střílelo, se nachází ve středu města v Dizengoffově ulici. Policie místo krátce po útoku uzavřela a začala hledat útočníka. Zpráva stanice Channel 2, která informovala o jeho dopadení, se nepotvrdila. Muž je podle izraelských médií stále na útěku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner