Londýn 4. června – Po nočním teroristickém útoku v Londýně zůstává v kritickém stavu 21 lidí. Dnes to podle agentury Reuters oznámily britské zdravotnické úřady.

Po atentátu, při kterém zahynulo sedm lidí a také trojice útočníků, přijalo pět londýnských nemocnic 48 zraněných. V nemocnicích jich zůstává 36. Mezi zraněnými jsou i čtyři policisté, byli zraněni také čtyři Francouzi, z toho jeden vážně, oznámil dnes francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian. Upřesnil tak předchozí bilanci Elysejského paláce, která hovořila o dvou zraněných francouzských občanech. Podle australského premiéra Malcolma Turnbulla je potvrzeno zranění jednoho Australana, jenž je v nemocnici, a úřady prověřují možné zranění druhého australského občana. Podle britských médií byli zraněni také dva Novozélanďané. Německé ministerstvo zahraničí sdělilo, že nejméně jeden člověk s německým občanstvím byl při útoku rovněž zraněn. Berlín upozornil, že bilance nemusí být konečná, neboť identifikace mrtvých a zraněných dosud neskončila.

České ministerstvo zahraničí dnes uvedlo, nemůže zcela vyloučit, že by mezi zraněnými nebo oběťmi po útocích v Londýně byli nějací Češi. Identifikace obětí může trvat hodiny. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva Irena Valentová. Ambasáda je podle ní v kontaktu s londýnskou policií.

Podle britských médií britská premiérka Theresa Mayová navštívila soukromě dnes odpoledne zraněné v jedné z nemocnic – v Kings College Hospital v centru města.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner