Počet obětí sobotního útoku v Istanbulu vzrostl na 44. Oznámil to dnes turecký ministr zdravotnictví Recep Akdag s tím, že zemřelo 36 policistů a osm civilistů. Podle agentury DPA ministr neupřesnil, zda je v počtu obětí zahrnut sebevražedný atentátník.

Turecké úřady již dříve oznámily, že počet obětí vzrostl na 39, když v nemocnici podlehla zraněním osmadvacetiletá žena, která byla v době exploze v minibusu projíždějícím kolem místa výbuchu. Při atentátu bylo zraněno přes 150 lidí, více než desítka z nich je stále v kritickém stavu.

Jedna z náloží vybuchla v sobotu pozdě večer v autě u stadionu Beşiktaş v evropské části Istanbulu, necelou minutu po první explozi se nedaleko odpálil sebevražedný atentátník. Cílem útoku byli policisté, kteří dohlíželi na pořádek po zápase týmů Beşiktaş a Bursaspor. Exploze podle agentury Anadolu nastaly zhruba hodinu a půl po fotbalovém utkání.

K sobotním útokům se přihlásila radikální skupina Sokoli osvobození Kurdistánu (TAK), která má vazby na Stranu kurdských pracujících (PKK). Ta vede přes tři desetiletí ozbrojený boj za autonomní Kurdistán.

Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu dnes prohlásil, že vláda zintenzivní boj proti terorismu. Podle něj je třeba v zemi navždy eliminovat teroristické organizace a jejich „loutky“.

Turecká policie dnes časně ráno pozatýkala na 118 členů opoziční Lidové demokratické strany (HDP), kterou vláda dlouhodobě viní z podpory terorismu kvůli údajným vazbám na PKK a jejíž členy režim dlouhodobě pronásleduje. Začátkem listopadu zatkla policie i dva spolupředsedy HDP a desítku jejích poslanců.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner