Řím 23. prosince (ČTK) – Muže podezřelého z pondělního útoku na vánoční trh v Berlíně zastřelili v severoitalském Miláně. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Stejnou informaci přinesla také italská agentura ANSA. Italské ministerstvo vnitra svolalo tiskovou konferenci. Německé státní zastupitelství je s italskými úřady v kontaktu. Podle listu Corriere della Sera odpovídají otisky prstů zastřeleného otiskům hledanému Anise Amriho.

Podle italského listu La Repubblica se incident neodehrál v Miláně, ale ve městě Sesto San Giovanni poblíž lombardské metropole. Došlo k němu ve tři ráno. Dva policisté požádali při rutinní kontrole na ulici muže o doklady, ten je ale za křiku Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký!) napadl. Pokusil se poté utéci, proto ho policisté zastřelili. Jeden ze strážců zákona utrpěl podle médií rovněž zranění, v ohrožení života ale není.

Podle italských médií se do města Sesto San Giovanni zastřelený podezřelý dostal vlakem z Francie.

Tunisan Anis Amri do Německa v roce 2015 přišel právě z Itálie, kde pobýval od roku 2012. Podle italských médií byl v Itálii rovněž ve vězení.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner