Rozhovory v Německu o vládní koalici mezi konzervativci a sociálními demokraty provázejí stále ještě vážné spory, připustila v pátek kancléřka Angela Merkelová. Informovala o tom agentura AFP.

„Existuje stále ještě řada vážných rozporů,“ řekla politička z CDU/CSU. „Stále máme před sebou hodně práce,“ dodala před novináři. „Doufám, že uspějeme, ale problémy ještě nejsou vyřešeny,“ pokračovala.

Předseda SPD Martin Schulz v pátek řekl, že vyjednávači obou stran by měli v koaličních rozhovorech pokračovat bez časového tlaku a jednat tak dlouho, jak to bude nutné.

Z dosavadních výsledků rozhovorů o pokračování velké koalice dnes Schulz pochválil pokrok v oblasti školství, do níž chce trojice stran v tomto volebním období investovat navíc šest miliard eur (151 miliard korun).

Merkelová zase hovořila o oblasti digitalizace, v níž chtějí strany směřovat k tomu, aby do roku 2025 byla celá spolková republika pokryta vysokorychlostním internetem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner