Izraelský premiér Benjamin Netanjahu řekl, že vše nasvědčuje tomu, že útočník, který dnes s pomocí nákladního auta zabil v Jeruzalémě čtyři izraelské vojáky, podporoval Islámský stát (IS). Podle webu listu Times of Israel se tak vyjádřil při návštěvě místa útoku.

„Víme, že tu máme sérii útoků, a mohla by tu být mezi nimi souvislost, od Francie po Berlín, a nyní v Jeruzalémě,“ řekl Netanjahu.

Média útočníka označila jako Fádího Kanbára, který bydlel ve čtvrti Džibál Mukábir ve východní, arabské části Jeruzaléma, tedy nedaleko místa útoku.

Netanjahu řekl, že policie čtvrť uzavřela a provádí v ní „akce“, o nichž nechtěl sdělit bližší podrobnosti. Podle všeho úřady pátrají po příbuzných a přátelích útočníka.

Netanjahu předtím měl schůzku na úrovni bezpečnostní rady státu s ministrem obrany Avigdorem Liebermanem, velitelem armády Gadim Eizenkotem a dalšími vysoce postavenými bezpečnostními činiteli, upozornil Times of Israel.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner