Londýn 18. dubna (ČTK) – Skotská první ministryně Nicola Sturgeonová dnes prohlásila, že britská premiérka Theresa Mayová chce prostřednictvím předčasných voleb Británii vnutit svou vizi takzvaného tvrdého brexitu. Mayová dnes oznámila, že chce vyhlásit volby na 8. června.

„Vidí (konzervativci) šanci posunout Británii doprava, protlačit tvrdý brexit a zavést rozsáhlejší škrty (ve veřejných výdajích). Postavme se za Skotsko,“ uvedla na twitteru Sturgeonová, jejíž Skotská národní strana (SNP) je proti brexitu a usiluje o nezávislost Skotska na Británii.

Mayová dnes oznámila záměr vyhlásit předčasné volby na 8. června se zdůvodněním, že při jednáních o odchodu Británie z EU potřebuje větší politickou jednotu ve vztahu k tomuto procesu v parlamentu.

Mayová se letos vyslovila pro „tvrdou“ variantu brexitu. Ta by mimo jiné znamenala, že Londýn by s EU nevyjednával ani o zachování vnitřního trhu nebo o celní unii a Británie by například mohla omezit volný pohyb osob s cílem snížit počet imigrantů z unijních zemí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner