V sobotu v 16.00 na náměstí Míru v Praze proběhne veřejné shromáždění na podporu našeho členství v NATO, a tedy i na podporu spojeneckého konvoje. Akce je odpovědí na protiamerickou hysterii, kterou se snaží vyprovokovat komunistická strana a další organizace.

Toto veřejné shromáždění pořádají tyto iniciativy: Listopad ještě neskončil, 1100 mil, Klub na obranu demokracie, deník Svobodné fórum. Akci podpořili: iniciativa Vraťte nám stát, Echo24, prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D., Martin Mejstřík, Jiří Pehe, Evropani.cz, David Koller, Facebooková skupina Hi Friends – pozdrav konvoji NATO, Bez Komunistů, Pražský Majdan, Ekumenická rada církví. Rádi sem přidáme další.

Smyslem této akce není soutěžit s komunistickou demonstrací, která proběhne v sobotu odpoledne na Václavském náměstí. Smyslem je vyjádřit solidaritu s americkými vojáky a adresovat české vládě výzvu k pevnějšímu spojenectví s demokratickým Západem.

Za sebe bych rád dodal, že u této akce nejde vůbec o žádná mávátka, o žádné praštěné emoce, žádné konflikty s názorovými odpůrci, ale jen a pouze o vyjádření občanského postoje k věci, která dalekosáhle ovlivňuje naši budoucnost a mimo jiné i bezpečnost.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner