Německá policie zabránila rvačce desítek uprchlíků v dolnosaském Friedlandu. V noci na dnešek se do sebe chtěli pustit v okamžiku, kdy jeden Iráčan políbil vdanou Afghánku, informovala dnes agentura DPA.

Zlou krev vyvolal v záchytném zařízení údajně polibek na tvář. Během chvíle proti sobě stála zhruba stovka uprchlíků obou národností. Atmosféra houstla a byla stále agresivnější, řekla dnes policejní mluvčí.

Eskalaci napětí zabránila policie, která použila i obušky. Nasazeno bylo kolem 90 policistů. Po potyčkách bylo přesto proti několika lidem zahájeno trestní řízení kvůli ublížení na těle a urážkám.

Násilné potyčky v německých ubytovnách pro uprchlíky nejsou v poslední době ničím výjimečným. Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére minulý týden přiznal, že bitky v ubytovnách jsou do značné míry způsobeny tím, že jsou tato zařízení přeplněná a lidé v nich musejí dlouho čekat, než úřady rozhodnou o jejich osudu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner