Praha 20. září (ČTK) – Vedení pražské policie a hlavního města dnes jednala o tom, jak zajistit klid, pořádek a plynulost dopravy při případném protestu taxikářů. Shodli se na tom, že strážníci ani policisté nebudou tolerovat porušování zákonů a budou nastalou situaci řešit podle zákonů. Oznámil to policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Jednání, které se týkalo koordinace postupu při protestu taxikářů, se zúčastnil ředitel pražské policie Miloš Trojánek, primátorka Adriana Krnáčová, radní pro bezpečnost Libor Hadrava a šéf strážníků Eduard Šuster. „Všichni se shodli hlavně na tom, že udělají maximum pro to, aby se takováto situace buď, vůbec nebo pouze minimálně dotkla obyvatel a návštěvníků hlavního města,“ uvedl Hulan.

V Praze v minulých dnech taxikáři dvakrát protestovali na ruzyňském letišti proti společnosti Uber. Taxikářům vadí zejména to, že za Uber a podobné služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry.

Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci takzvané sdílené ekonomiky. Sdružení taxislužeb dnes vyzvalo zástupce vlády, ministerstev, policie, pražskou primátorku a brněnského primátora k jednání o službě Uber.

David Bednář ze Sdružení českých taxikářů v pondělí před letištěm požadoval, aby primátorka přiměla Uber dodržovat zákony, nebo ho zastavila. Jinak podle něho taxikáři vyhlásí „generální stávku“ a budou blokovat komunikace. ČTK Bednář řekl, že do pátku neplánují žádné další protesty.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner