Paříž 24. září (ČTK) – Přibližně dvě stovky obyvatel elegantního předměstí severofrancouzského města Lille evakuovali policisté v sobotu pozdě večer poté, co objevili v jednom autě pět tlakových lahví s plynem. Strážci zákona se chtěli rychlou evakuací vyvarovat případného atentátu, uvedla dnes agentura AFP. „Je silná šance, že šlo o něco naprosto neškodného,“ připustil nejmenovaný policejní zdroj, který o zásahu informoval. Poplach na předměstí Lambersart propukl okolo 22:30 místního času. Na místě preventivně zasahovali policejní pyrotechtnici.

AFP připomněla dva obdobné případy: V Rotterdamu na konci srpna policie zrušila kvůli „teroristické hrozbě“ koncert americké rockové skupiny, která kvůli svému názvu dlouhodobě čelí kritice muslimů. V souvislosti s touto hrozbou zadržela řidiče dodávky se španělskou poznávací značkou, ve které poblíž místa koncertu převážel plynové bomby. Později se ukázalo, že zadržený Španěl byl montérem, který potřeboval plynové láhve k výkonu své práce. Policie jej propustila na svobodu.

V červnu se odehrála rozsáhlá pyrotechnická operace v obci Chasse-sur-Rhône, vzdálené asi 30 kilometrů od Lyonu, kvůli nálezu vozidla s desítkou plynových lahví, schovaných pod plachtou. Ukázalo se, že řidič okradl o plynové lahve svého zaměstnavatele.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner