Policie posílila bezpečnostní opatření v londýnském metru poté, co byl v pátek zatčen mladík podezřelý z přípravy teroristického útoku v podzemní dráze. „Lidé uvidí v soupravách a jinde v metru více policistů,“ uvedl dnes Scotland Yard.

Devatenáctiletý muž byl zadržen na jedné rušné ulici na severu metropole v rámci vyšetřování čtvrtečního incidentu, kdy se ve stanici metra North Greenwich s výstupem do koncertní haly 02 Areny našlo zařízení podobné náloži. Policie po evakuaci stanice podezřelý předmět na dálku odpálila a nyní zkoumá, jak velké nebezpečí představoval, uvedl mluvčí Scotland Yardu.

„Je zadržován pro podezření z objednání, podněcování a přípravy teroristických činů,“ uvedla o zatčeném bez dalšího upřesnění již v pátek policie. Dodala, že v rámci vyšetřování podezřelého nálezu v metru po nikom dalším nyní nepátrá.

Deník The Times dnes s odvoláním na bezpečnostní zdroje uvedl, že mladík by mohl být takzvaný vlk samotář, jak se nazývají radikálové, kteří jednají sami bez vazby na nějakou teroristickou organizaci.

Britské úřady už dříve varovaly, že hrozba teroristického útoku v zemi je nyní „vysoce pravděpodobná“. Ve Spojeném království platí čtvrtý stupeň protiteroristické pohotovosti, nejvyšší je pátý. Po atentátech islamistů v Paříži v listopadu 2015 úřady posílily bezpečnostní síly v Londýně dalšími 600 ozbrojenými policisty. Tím jejich počet stoupl na 2800. Ulice metropole střeží mnoho dalších policistů, kteří ale podle tradice Scotland Yardu nenosí střelnou zbraň.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner