Ruská policie má první podezřelé z vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova. Po rozboru záznamu pouliční kamery zkoumají vyšetřovatelé telefonní hovory z místa činu a hledají vražednou zbraň. Vyšetřování podléhá vysokému utajení.

Ředitel ruské kontrarozvědky FSB Alexandr Bortnikov odmítl sdělit jakékoliv podrobnosti o možných pachatelích.  Do případu aktivně zasahuje i prezident Putin „Tu největší pozornost je třeba věnovat ostře sledovaným zločinům včetně těch, které mají politické pozadí,“ sdělil podle ČTK na schůzi vedení ministerstva vnitra.

„Rusko je třeba konečně zbavit hanby, zbavit tragédií podobných té, jejímiž svědky jsme byli nedávno. Mám na mysli vraždu, troufalou vraždu Borise Němcova přímo v centru hlavního města,“ cituje Putina agentura TASS.

Podle jedné z vyšetřovacích verzí mohl vrah pistoli po střelbě hodit do řeky Moskvy. Vražednou zbraň tak hledají potápěči na dně řeky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner