Policie dnes ráno na dálnici D5 zastavila maďarskou dodávku převážející v nákladovém prostoru 48 běženců pocházejících zřejmě ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu. Bylo mezi nimi šest žen a šest dětí. Řidič dodávky z místa utekl, informovala dnes ČTK policejní mluvčí Jana Tomková.

Policie neuvedla, zda a jak po řidiči pátrá. Mluvčí pouze sdělila, že v v souvislosti s jeho jednáním kriminalisté vedou další šetření.

„Na místo jsme vyslali autobus, který uprchlíky převezl do objektu cizinecké policie k provedení náležitých služebních úkonů. Nyní zajišťujeme tlumočníky, budeme zjišťovat totožnost osob, jejich státní příslušnost, zaprotokolujeme jejich výslechy a budou prováděny další náležité úkony spojené se správním řízením,“ popsala mluvčí. Po provedení nezbytných úkonů převeze policie cizince do zařízení pro uprchlíky s volnou kapacitou.

Dodávku s maďarskou značkou kontrolovala cizinecká policie v 8:30 na 85. kilometru dálnice D5 ve směru na Rozvadov.

V Plzeňském kraji je to během prázdnin další větší záchyt běženců. Na konci července zadržela policie na dálnici D5 na Tachovsku kamion s několika desítkami uprchlíků z Pákistánu, Afghánistánu a Sýrie. Maďarský řidič převážel v nákladním prostoru auta 76 lidí, z toho 23 dětí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner