Pachatelem středečního útoku v Londýně, který byl na místě zastřelen, byl 52letý Khalid Masood s bohatým trestním rejstříkem, oznámila dnes britská policie. Rodák z Kentu v jihovýchodní Anglii ale nevzbuzoval podezření z přípravy teroristického útoku, uvádí se v policejním prohlášení, které na svém webu umístila televize Sky News.

Předpokládá se, že muž, jenž používal řadu falešných jmen, v poslední době žil ve střední Anglii.

„Masood nebyl v současnosti předmětem žádného vyšetřování a nebyly žádné předchozí informace o tom, že by měl v úmyslu spáchat teroristický útok,“ uvádí se v prohlášení. „Nicméně byl znám policii pro celou řadu předchozích rozsudků za napadení, včetně těžkého ublížení na zdraví, držení útočných zbraní a narušování veřejného pořádku,“ uvádí policie.

Poprvé byl Masood odsouzen v listopadu 1983 za poškozování cizí věci. Poslední rozsudek byl nad ním vynesen v prosinci 2003 za držení nože. Nikdy nebyl odsouzen za žádný čin vztahující se k terorismu.

Policie zároveň ale vyzvala případné svědky, aby se obrátili na její protiteroristické oddělení s možnými informacemi o Masoodově teroristické činnosti.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner