Londýn – Britská policie v reakci na středeční teroristický útok v Londýně provedla na několika místech v Británii razie, při kterých zadržela sedm lidí. Dnes to oznámil šéf protiteroristického oddělení metropolitní policie Mark Rowley. Zátah se uskutečnil i v Birminghamu, kde podle informací televize SkyNews policie zadržela tři lidi. BBC v noci na dnešek uvedla, že je možné, že útočník si v Birminghamu vypůjčil auto. Tato informace ale ověřena nebyla.

„Prohledali jsme šest adres a zadrželi sedm lidí. Vyšetřování v Birminghamu a na dalších místech v zemi pokračují,“ řekl Rowley novinářům. Identitu útočníka neupřesnil, uvedl ale, že policie se domnívá, že pachatel jednal sám a že byl inspirován „mezinárodním terorismem“. Podle Rowleyho policie nemá informace o tom, že by veřejnosti bezprostředně hrozilo nějaké další nebezpečí.

Na webu se mezitím spekuluje o možných vazbách útočníka na Birmingham. „Ten muž z Londýna tady žil,“ citovala agentura AP jistého svědka z Birminghamu.

Spekulace živí i fakt, že do tohoto anglického města vedly stopy útoků v Paříži a Bruselu. Britský soud loni v prosinci poslal do vězení Brita Mohammeda Aliho Ahmeda a Belgičana marockého původu Zakariase Boufassila za podporu terorismu, kteří předali peníze Mohamedovi Abrinimu. Abrini, který je ve vazbě v Belgii, je podezřelý z podílu na dvou atentátech ve Francii a Belgii.

Útočník, kterého policie zabila, ve středu na mostě u britského parlamentu najel do davu a poté nožem napadl hlídkujícího policistu u sídla zákonodárného sboru. Při činu zahynuli čtyři lidé včetně policisty Keitha Palmera, dalších 40 lidí utrpělo zranění.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner