Kutná Hora 7. června – Policie podezírá 11 lidí z krádeží tabákových výrobků v podniku v Kutné Hoře. Našli u nich tabákové výrobky za čtyři miliony korun. Ředitel vnějších vztahů tabákové firmy Philip Morris Tomáš Korkoš zásah ve společnosti potvrdil. Podle něj policie v podniku zasahovala na popud firmy. Kromě tabákových výrobků zajistila policie i 1,3 milionu korun v hotovosti. Při domovních prohlídkách policie odhalila také pěstírnu konopí a pět kilogramů usušeného konopí.

„Zadržení těchto osob proběhlo koordinovaně ve stejný okamžik, s využitím Zásahové jednotky Středočeského kraje. Do akce bylo zapojeno přes sto policistů,“ řekla vedoucí kutnohorských policistů Blanka Matějů. Podle Matějů policie na případu pracovala zhruba tři čtvrtě roku. Policejní vyšetřování podle ní nadále pokračuje.

Policie uskutečnila v jeden den, od ranních až do večerních hodin 28 domovních prohlídek, všechny v okrese Kutná Hora. Všichni podezřelí jsou externími zaměstnanci firmy. Policie vyšetřuje i to, do jaké míry je do případu zapojena ochranka továrny. Kromě domovních prohlídek zasahovala policie přímo v továrně Philip Morris.

„Konkrétní osoby se podílely na samotné krádeži, spolupracovaly s dalšími osobami, které odcizené věci vyvážely ven z podniku a dále distribuovaly nebo ukrývaly,“ řekl kriminalista Martin Bartůněk. Podle něj jsou všichni podezřelí muži české národnosti a šlo o řadové pracovníky.

Při domovních prohlídkách policisté kromě tabákových výrobků nalezli také 12 pěstebních stanů, ve kterých bylo 170 vzrostlých rostlin.

Policisté obvinili devět lidí, sedm z nich z krádeže, jednoho člověka z trestného činu podílnictví a jednoho z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. U dalších dvou osob pokračuje vyšetřování. „Počet obviněných ještě rozhodně není konečný,“ uvedl vyšetřovatel Vladimír Maxa.

Čtyři z devíti osob policie také podezírá z účasti v organizované skupině. „V případě prokázání viny hrozí obviněným odnětí svobody od dvou do osmi let,“ řekl Maxa.

Všichni podezřelí jsou stíháni na svobodě. Vyšetřovatelé jejich vzetí do vazby ani nenavrhovali. „Některé osoby spolupracují, do budoucna ale není nic vyloučeno,“ řekla Matějů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner