Manila 4. června – Útočník, který ze čtvrtka na pátek zavraždil nejméně 38 lidí v kasinu ve filipínském hlavním městě Manile, nebyl terorista, ale zadlužený Filipínec závislý na hazardních hrách. Informoval o tom dnes šéf manilské policie Oscar Albayalde.

Policie dnes rovněž uvedla, že rodina potvrdila útočníkovu identitu. Šlo o muže jménem Jesse Carlos, bývalého zaměstnance filipínského ministerstva financí, který jednal sám, napsala agentura AFP. Podle Albayaldeho rodina sdělila, že dlužil 80.000 amerických dolarů (1,87 milionu Kč) kvůli „závislosti na hazardních hrách v kasinech,“ napsala agentura AP.

Po útoku spáchal sebevraždu. Většina obětí jeho činu se udusila kouřem z požáru, který založil. Dalších nejméně 78 osob utrpělo zranění.

Informace rodiny tak potvrdily domněnku, že „nešlo o teroristický útok.“ Úřady už dříve zavrhly myšlenku, že by čin spáchala organizace Islámský stát (IS), která se k němu přihlásila.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner