Clevelandská policie v americkém státě Ohio, kde dnes začal čtyřdenní sjezd republikánů, požádala guvernéra Johna Kasicha, aby po dobu stranického konventu pozastavil platnost zákona umožňujícího nosit viditelně střelné zbraně. Kasich podle BBC oznámil, že k takovému kroku nemá pravomoc.

Republikánský sjezd doprovází mimořádně přísná bezpečnostní opatření, na pořádek v ulicích dohlíží tisíce federálních i státních policistů. Napětí navíc vyhrotily nedávné případy střeleckých útoků na policisty, naposledy pak v neděli ve státě Louisiana, kde útočník zastřelil tři policisty a další tři zranil.

Policejní odbory v Clevelandu proto z důvodů ochrany členů bezpečnostních sborů chtěly, aby po dobu sjezdu nebylo možné nosit veřejně střelné zbraně. V Ohiu je totiž možné na veřejnosti viditelně nosit legálně držené zbraně, a to nejen pistole či revolvery, ale i pušky. Šéf policejních odborů Steve Loomis proto Kasichovi navrhl, aby v Clevelandu vyhlásil výjimečný stav, díky kterému by ve městě pozastavil platnost zmíněného zákona. Guvernér to odmítl učinit s tím, že k tomu není oprávněn.

Po dobu sjezdu je nicméně zapovězené vnášet zbraně do multifunkční haly Quicken Loans Arena, kde se republikánský konvent koná. Střelné zbraně jsou zakázané i v bezpečnostní zóně v okolí haly. Ze zveřejněných fotografií je však patrné, že někteří lidé v blízkosti haly zbraně viditelně nosí, aby tak své právo demonstrovali.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner