Petrohrad 16. dubna (ČTK) – Policie dnes v centru Petrohradu, druhého největšího ruského města, zadržela několik desítek opozičních aktivistů, kteří se pokoušeli o nepovolenou akci nazvanou „procházka svobodných lidí“. Policisté podle petrohradského serveru Fontanka zatkli tři desítky z asi 60 demonstrantů, podle serveru OVD-info je zatčených více než stovka.

Očití svědci tvrdí, že nejméně jeden demonstrant byl při zatýkání zraněn, protože jej policisté při pokusu o útěk tak brutálně zbili, že ho musela odvézt sanitka.

Jeden z organizátorů akce Alexandr Rastorgujev řekl agentuře Rosbalt, že na průvod přišlo okolo 250 opozičníků, kteří bez transparentů a bez skandování hesel prošli po Něvské třídě. Právě když se chystali pořídit si na Palácovém náměstí společnou fotografii, zasáhli policejní těžkooděnci.

Policisté posléze propustili ženy, zatímco ostatní zadržené odvezli k sepsání protokolů o rušení veřejného pořádku. Za to hrozí pokuta, anebo až 15 dnů za mřížemi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner