V Praze budou v předvánočním období platit zvýšená bezpečnostní opatření. Policisté budou více hlídat zejména místa s vyšší koncentrací lidí jako náměstí, nákupní centra a prostředky městské hromadné dopravy. ČTK o tom informovaly mluvčí pražské policie Andrea Zoulová a mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Podle nich budou tak obě bezpečnostní složky pokračovat v dosavadním trendu, kdy s ohledem na bezpečnostní situaci v Evropě navýšily počty strážců zákona v ulicích.

Policie vyzývá účastníky předvánočních akcí ke zvýšené opatrnosti, a to jak v případě svého zdraví, tak majetku. Na trhy by lidé neměli nosit objemná zavazadla, zbraně a zábavní pyrotechniku. Strážníci rovněž nedoporučují brát na místa se zvýšenou návštěvností lidí malé děti, kočárky a zvířata, zvážit účast by měli také lidé se zdravotními problémy či pohybovým omezením.

Vánoční trhy začnou v centru Prahy na Staroměstském a Václavském náměstí v sobotu. Vpodvečer se rozsvítí vánoční strom, ale z bezpečnostních důvodů v předem neurčenou hodinu bez tradičního slavnostního aktu. Trhy, letos inspirované dílem malíře Josefa Lady, potrvají do 6. ledna.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner