Řecká policie ve spolupráci s Evropským policejním úřadem (Europol) rozbila dva spolupracující gangy převaděčů, které se specializovaly na migranty a poskytovaly jim falešné doklady pro cestu do dalších evropských zemí. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Podle ní bylo v souvislosti s vyšetřováním v Aténách zatčeno 16 cizinců, dalších 7 osob bylo zadrženo rovněž v České republice a ve Francii.

Skupiny převaděčů podle policie úzce spolupracovaly a jejich členové zajišťovali uprchlíkům hladkou cestu z Řecka dál do Evropy, mimo jiné do Rakouska, Švédska, Británie, Německa, Itálie, Španělska, Francie a ČR. Mezi podezřelými zatčenými v Řecku je 8 občanů Bangladéše, 6 Súdánců, Pákistánec a Syřan. Národnost 3 lidí zatčených v Česku, a 4 dalších zadržených ve Francii, agentura AFP neuvádí.

Zadržení jsou obviněni z příslušnosti ke zločinecké skupině, převaděčství a padělání dokladů. Policie ale pátrá ještě po dalších lidech, kteří ke zmíněným gangům patřili nebo s nimi spolupracovali – celkem jde o 48 cizinců s trvalým pobytem v Řecku a dalších 51 lidí v zahraničí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner