Policie od soboty přechodně rozšíří namátkové kontroly na hranicích s Rakouskem, počet policistů zvýší z 200 na 720. Nasazeni budou policisté z devíti krajů, dosud cizinecké policii pomáhali kolegové ze čtyř krajů. Namátkové kontroly budou místo 14 na 20 přechodech. ČTK o tom informovala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

„Rozhodně se nejedná o znovuzavedení hraničních kontrol ani o cvičení. Přechodným rozšířením stávajícího opatření chceme především získat přehled o případné nelegální migraci, v rámci které mohou být využívány i méně významné hraniční přechody,“ uvedla mluvčí,

Podle ní běženci nyní využívají právě malé přechody. Cestují v malých skupinách, většinou rodiny. Nejčastěji cestují v autech, autobusech a pěšky, vlakem už málo, dodala.

S namátkovými kontrolami na hranicích s Rakouskem začalo Česko už v polovině září. Kontroly zaměřené na pohyb běženců po České republice cizinecká policie zesílila už v polovině června.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner