Policisté zadrželi na hudebním festivalu Mácháč v Doksech na Českolipsku 11 lidí v souvislosti s drogami. Třem hrozí za nedovolenou výrobu a nakládání s omamnými a psychotropními látkami až pětileté vězení, osm je podezřelých z přechovávání drog. Dalších 21 drogových přestupků odhalili pracovníci českých a německých úřadů při kontrolách posádek motorových vozidel. „Tři řidiči sedli za volant pod vlivem drog, další dva byli opilí. Měli u sebe převážně marihuanu, ale také kokain nebo extázi. Policisté tyto přestupky oznámili do správního řízení, kde přestupcům hrozí vysoké peněžité pokuty,“ řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Na Mácháči se podle odhadu policistů sešlo kolem 7000 lidí. Program festivalu pokračuje až do neděle. „Do dnešního rána zkontrolovali policisté celkem 226 osob a 91 posádek motorových vozidel, které mířily na taneční festival do Doks,“ řekla Baláková. V 11 případech podle ní zahájili policisté úkony trestního řízení, všichni hříšníci jsou ale vyšetřováni na svobodě. „Musíme počkat na výsledky rozborů zadržených drog,“ vysvětlila Baláková.

Kriminalisté přistihli podle mluvčí 27letou ženu přímo při prodeji efedrinu čtyřem osobám, 19letého mladíka při prodeji jedné tablety extáze a jejich pozornosti neunikl ani 22letý dealer, který měl u sebe 32 tablet extáze. „Dalších osm lidí u sebe drželo drogu v takovém množství, které zakládá skutkovou podstatu přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ vysvětlila Baláková. Těm podle ní hrozí až rok vězení.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner