Ruská policie dnes na nepovolené demonstraci proti prezidentovi Vladimiru Putinovi zadržela v Moskvě opozičního předáka Alexeje Navalného. Ten už předtím uvedl, že noc na dnešek strávil v konspiračním bytě, aby jej policie nezatkla ještě před demonstrací, jak se to v minulosti několikrát stalo. Policisté podle nezávislé televize Dožď v centru Moskvy zatýkají jak Navalného stoupence, tak odpůrce.

Navalného odpůrci přišli vyjádřit nesouhlas s jeho akcí, kterou úřady nepovolily na daném místě, Puškinově náměstí a Tverské ulici.

„Co to děláte, já tady agituji pro Putina,“ stěžoval si podle stanice BBC muž v lidovém kroji, když jej policisté odváděli k vozu pro přepravu zatčených.

Navalnyj vyzval své přívržence, aby dnes vyšli do ulic a dali tak Putinovi najevo, že nemůže Rusku vládnout jako car. Protesty jsou plánovány ve stovce měst, ne všude ale úřady opoziční akce povolily. Právě z takových míst média hlásí desítky zatčených.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner