Cizinecká policie zadržela od pátku do neděle 81 nelegálních migrantů, což je zatím letošní nejvyšší víkendový počet. V prvním půlroce pak policisté zajistili celkem 3003 nelegální migranty, o 48 procent více než za stejné období loni. ČTK o tom dnes informovala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Denní průměr se vyšplhal na 18 uprchlíků
Počet odhalených migrantů tak má zatím stále stoupající tendenci. Zesílené kontroly začaly 17. června. Od té doby bylo v ČR zadrženo 370 migrantů. Za poslední týden jich pak bylo 131, což zvyšuje denní průměr na 18. Například minulý čtvrtek zadrželi policisté 17 migrantů v Pardubickém kraji. Cestovali v denním a nočním vlaku, byly mezi nimi i děti.

Premiér tvrdí, že je vše pod kontrolou
Premiér Bohuslav Sobotka minulý týden ve Sněmovně prohlásil, že vláda má bezpečnostní situaci v souvislosti se současnou migrační vlnou pod kontrolou. „V tuto chvíli realizujeme záchyty ilegálních migrantů, kteří neoprávněně vstupují na území České republiky, a postupujeme podle příslušné legislativy,“ uvedl premiér. Buď požádají o azyl a začne s nimi azylové řízení, nebo, pokud vstoupili na území EU v jiné zemi, je české úřady vracejí přes hranice zpátky.
Nejvíce zadržených migrantů je podle Rendlové standardně na jižní Moravě, pak v Ústí nad Labem a následně v Praze. Nejčastěji jde o občany Sýrie, druzí jsou Iráčané a třetí potom Afghánci.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner