Francouzská policie zasahovala v sobotu v centru Paříže a vláda podle agentury Reuters varovala před útokem v kostele. Po 25 minutách ale policejní operace skončila a policie oznámila, že žádné nebezpečí nehrozí. Podle serveru deníku Le Monde byla celá situace falešný poplach.

Oficiální vládní aplikace, která rozesílá varování před hrozbami, vydala během události zprávu, že policisté zasahují ve čtvrti Chatelet v kostele Saint Leu. Součástí zprávy byla výzva pro obyvatele, aby se zdržovali mimo rizikovou oblast.

Některá francouzská média podle agentury DPA informovala o tom, že v kostele někdo vzal rukojmí, že byly slyšet výstřely a že vládne panika. Informace se ale nepotvrdily.

Ve Francii platí výjimečný stav od loňského teroristického útoku v Paříži, při němž zemřelo 130 lidí. V reakci na červencový atentát v Nice, kdy přišlo o život 85 osob, byl výjimečný stav prodloužen do ledna příštího roku. K oběma masakrům se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner