Nejméně 11 afghánských policistů zabil jeden z jejich kolegů, který byl napojený na islamistické hnutí Taliban a do řad policie tajně pronikl. K útoku došlo v pondělí v pozdních večerních hodinách ve městě Laškargáh, které je metropolí neklidné jihoafghánské provincie Hílmand. Informovala o tom dnes agentura AFP s tím, že k útoku se přihlásil Taliban.

Útočník policisty na kontrolním stanovišti v Laškargáhu postřílel ve spánku, vzal jim zbraně a munici a uprchl v policejním vozidle, prohlásil mluvčí provinčního guvernéra Umar Zvak.

Afghánistán zažil v uplynulých letech více podobných incidentů, při nichž jeden z členů armády nebo policie napojený na Taliban obrátil svou zbraň proti svým kolegům.

Jak uvedla agentura Reuters, bojovníci Talibanu nyní ovládají většinu provincie Hílmand, kde se produkuje nejvíce opia na světě. S jeho pomocí islamisté získávají finanční prostředky pro svůj boj. Strategické město Laškargáh s 200.000 obyvateli je nadále pod vládní kontrolou, opakovaně ale čelí útokům Talibanu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner