Policisté při akcích k výročí 17. listopadu zadrželi v Praze 14 lidí. Většinu z nich kvůli tomu, že neuposlechli jejich výzvy v Křižovnické ulici, kde průvod sympatizantů prezidenta Miloše Zemana zablokovali jeho odpůrci. Informovala o tom Česká televize.

„V průběhu dne policie zajistila 14 osob a předvedla je na policejní služebny. Třináct pro přestupkové jednání a jednu osobu pro podezření ze spáchání trestného činu,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Všechny zadržené po výslechu propustili.

Muž zadržený na Jiráskově mostě je podezřelý z propagace nacismu. Za to by mu v případě odsouzení hrozily až tři roky vězení.

V Praze se ve čtvrtek konalo na třicet akcí, podle policie tak šlo o nejnáročnější 17. listopad od sametové revoluce. V ulicích byly více než dva tisíce policistů a strážníků.

„Nejvíc práce měla policie v souvislosti s doprovázenými pochody. Celá řada pochodů vedla úzkými ulicemi centra metropole a policie musela řešit jak aktuální dopravní situaci, tak i skupinky osob, které byly názorově odlišné a snažily se pochod narušit,“ dodala Zoulová.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner