V rámci mezinárodní bezpečnostní akce Blue 24 zkontrolovali čeští policisté od úterního do středečního rána přes 7000 lidí. Hlídali více než 700 nádraží, kontrolovali také osobní a nákladní vlaky. Do 13. ročníku akce zaměřené na kriminalitu v železniční dopravě se zapojilo asi 2500 policistů ze všech krajských ředitelství v ČR. Novinářům to dnes řekl ředitel pořádkové policie Martin Hrinko. Do akce se zapojilo 15 evropských zemí.

Během 24 hodin se policisté zaměřili především na zajištění veřejného pořádku. V souvislosti s nevhodným nebo agresivním chováním kontrolovali 39 lidí, podle Hrinka šlo zejména o přecházení přes železniční trať mimo vyznačené přechody. Přestupků na železničních přejezdech zjistili policisté 157, nejčastěji řidiči vjížděli na přejezdy během výstražného signálu.

Policisté také zajistili tři lidi, kteří na českém území pohybovali nelegálně. V jednom případě šlo o Slováka, který byl z ČR soudem vykázán, zbylí dva – Rakušan a Korejec – neměli platné doklady.

U sběren surovin zjistili policisté pochybení v šesti případech. „V rámci Prahy-západ jsme museli jednu provozovnu zcela uzavřít, protože neměla potřebná povolení,“ řekl Hrinko.

Sběrny v rámci akce kontrolovala i Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP), z 31 sběren kovů našla pochybení u 15. Inspekce se zabývala vytipovanými sběrnami v Praze, Středočeském, Jihomoravském, Ústeckém a Libereckém kraji. Provozovny například vykupovaly odpad bez platného souhlasu úřadů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner