Policisté obvinili dvaadvacetiletého mladíka, který podle nich přepadl ve středu hernu na Praze 4. Zároveň pro něj navrhli vazbu. Za loupež mu hrozí až deset let vězení. ČTK to dnes sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan. V době přepadení bylo v herně tříleté dítě, které policisté zachránili.

Muže zadrželi kriminalisté v neděli odpoledne v České Kamenici na Děčínsku, podle Hulana chtěl utéct do Německa. „Zákrokem samotným byl dnes již obviněný zjevně zaskočen. Jednak se spontánně doznal k loupežnému přepadení v ulici Štúrova, ale také se zároveň velice podivoval nad tím, jak je možné, že ho kriminalisté vypátrali právě v České Kamenici,“ uvedl Hulan.

Policisté už dříve uvedli, že z přepadení herny podezřívají dvaadvacetiletého Vietnamce, který byl v minulosti několikrát stíhán pro majetkovou, drogovou a násilnou trestnou činnost. Hernu podle nich přepadl se zbraní v ruce ve středu dopoledne, kdy v ní byla i dcera jedné barmanky. Na místě zasahovali mimo jiné policisté z Útvaru rychlého nasazení, kteří děvče z objektu vyvedli. Pachatel z místa zřejmě utekl ještě před jejich zásahem. Kriminalisté poté zveřejnili kamerové záznamy a požádali veřejnost o pomoc při pátrání.

Policisté během vyšetřování zjistili, že podezřelý hernu v uplynulém týdnu nejméně dvakrát navštívil. V jeho blízkosti se tehdy – stejně jako při středečním přepadení – pohybovala dvaadvacetiletá dívka, kterou policisté zadrželi v noci na čtvrtek. Podle policie se na loupeži podílela, i ona je obviněna z loupeže.

„Při zákroku se podařilo zajistit i zbraň, se kterou obviněný pětadvacátého ledna loupil. Jednalo se o plynovou pistoli,“ uvedl Hulan. Dodal, že se kriminalistům podařilo zajistit polovinu uloupené hotovosti. Její výši policisté neuvedli.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner