V největším bangladéšském přístavu byla dnes zastřelena manželka vysoce postaveného policisty, který hraje důležitou roli při potírání islámských extremistů. Policie má podezření, že jde o zatím poslední ze série útoků islamistů.

Tři útočníci přijeli na motocyklu k třiatřicetileté ženě v okamžiku, kdy se vracela domů poté, co dovedla syna ke školnímu autobusu, a třikrát ji střelili do hlavy, uvedla agentura Reuters s odvoláním na policii v přístavním městě Čattagrám na jihovýchodě Bangladéše.

Radikálové mají v převážně muslimské zemi na svědomí sérii vražd od počátku loňského roku. Oběťmi se stali liberální blogeři, vysokoškolští učitelé a členové náboženských menšin. Útoky islamistů proti obhájcům lidských práv, menšinám či liberálním kritikům radikalismu jsou v Bangladéši téměř na denním pořádku.

K některým z útoků se přihlásila odnož takzvaného Islámského státu (IS). Bangladéšské úřady ale odmítají, že by v zemi hnutí IS nebo síť Al-Káida působily. Za útoky jsou prý místní radikální islamistické buňky. O jejich napojení na blízkovýchodní teroristické skupiny pochybují i zahraniční experti.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner