Druhý post politického náměstka na ministerstvu práce obsadila Gabriela Nekolová (ČSSD), která působila jako regionální zástupkyně zmocněnce vlády pro Moravskoslezský a Ústecký kraj, na starosti měla kraj Ústecký. Do funkce náměstkyně ji jmenovala ministryně práce Michaela Marksová. Na webu ministerstva práce o tom informoval mluvčí resortu Petr Habáň.

Osmatřicetiletá Nekolová vystřídala v křesle politického náměstka Petra Krčála (ČSSD), který odešel k ministrovi pro lidská práva Janu Chvojkovi (ČSSD). Krčál se měl po parlamentních volbách původně stát ministrem práce, z rodinných důvodů ale místo odmítl. Místo něj nastoupila Marksová. Jejím druhým politickým náměstkem je Robin Povšík (ČSSD).

Podle Habáně se bude Nekolová věnovat hlavně problematice dlouhodobé nezaměstnanosti, spolupracovat bude s ostatními resorty také na řešení problémů se sociálním vyloučením. Dál zůstane zástupkyní vládního zmocněnce pro strukturálně postižené regiony, vláda ji jmenovala v říjnu 2015.

I když podle nové náměstkyně zaměstnanost roste, v některých regionech trvají problémy s dlouhodobou nezaměstnaností. Nekolová podotkla, že vyrostla generace dětí, která své rodiče neviděla pracovat a spoléhá na dávky. Kvůli nízkým mzdám pak také žije řada lidí na hranici chudoby. „Oba tyto extrémy mají společné řešení v tom, že práce se musí vyplatit,“ uvedla Nekolová.

Nekolová kandidovala v krajských volbách, do zastupitelstva Ústeckého kraje se ale nedostala. Na webu uvedla, že vystudovala v Praze cestovní ruch. Oboru se chtěla původně věnovat, pak ale nastoupila jako asistentka krajské hospodářské a sociální rady. Později se stala její předsedkyní. Byla i asistentkou senátora, vedla kancelář europoslanci.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner