Polsko nebude spěchat s rozhodnutím o tom, zda přijme jednotnou evropskou měnu euro. Hodlá nejprve počkat, až eurozóna zesílí, řekl podle agentury Reuters polský ministr financí Mateusz Morawiecki. Podle průzkumů veřejného mínění se v současnosti proti vstupu do eurozóny staví více než dvě třetiny Poláků.

„Držíme eurozóně palce, aby přežila, aby překonala své nynější problémy,“ uvedl Morawiecki, který je rovněž místopředsedou polské vlády. „Byli bychom rádi, kdyby eurozóna byla silná,“ dodal.

Morawiecki již v pátek uvedl, že není odpůrcem zavedení jednotné evropské měny v Polsku. Dodal však, že pro přijetí eura nyní není ta správná doba. „Počkejme pět až deset let,“ prohlásil.

Polská vláda upozorňuje, že flexibilita domácí měny pomáhá polské ekonomice v obtížných obdobích. Polsko je jedinou členskou zemí Evropské unie, která během globální finanční krize a následné dluhové krize v Evropě nezažila hospodářskou recesi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner