Poprvé v novém roce se dnes sejdou vyjednavači nové pražské koalice, která se tvoří pod vedením TOP 09. Debatovat budou o programových prioritách a výsledcích jednání, se kterými přijdou členové pracovních skupin. Mluvit se bude mimo jiné o sporných tématech ohledně dopravy, městských firem nebo územního plánování. Koalice by podle dřívějších informací mohla být domluvena do 27. ledna, kdy se koná zastupitelstvo. Dosud vládnoucí ANO a ČSSD to ale zpochybňují.

Pokud se TOP 09, Trojkoalici (STAN, KDU-ČSL a SZ), Pirátům, ODS a nezávislým kolem Tomáše Hudečka podaří koalici sestavit, ANO a ČSSD po více než roce skončí v opozičních lavicích. V případě dohody by už na lednovém zasedání zastupitelů mohlo být odvoláno dosavadní vedení Prahy v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) a zvoleno vedení nové.

Nová koalice, kde by za podpory ODS a klubu nezávislých zastupitelů v radě zasedli TOP 09, Trojkoalice a Piráti, by měla v 65členném zastupitelstvu většinu 35 hlasů.

V Praze vládla po volbách v říjnu 2014 koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice. Ta se ale na konci loňského října po jednání zastupitelstva rozpadla poté, co byli odvoláni čtyři z 11 radních, a to nejen hlasy opozice, ale i tehdejší koalice. Od té doby vládne Praze sedmičlenná rada a jednotlivé strany vyjednávají o podobě nové koalice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner