Jeden z poradců Bílého domu Rob Porter ve středu rezignoval kvůli obvinění z násilí, které údajně spáchal na dvou svých bývalých manželkách. V Bílém domě měl na starosti třídění dokumentace směřující k podpisu prezidenta Donalda Trumpa. Svou rezignaci oznámil v prohlášení, ve kterém zároveň obvinění ze strany exmanželek označil za lživé a urážlivé. Obě ženy tvrdí, že byly vystaveny fyzickému, citovému i verbálnímu týrání.

Jedna z nich dala k dispozici fotografie; na jedné z nich má pod okem modřinu. Porter k tomu řekl, že se tento snímek dostal k médiím před 15 lety a realita nemá s tím, jak ho vysvětluje jeho bývalá žena, nic společného.

V prohlášení Porter napsal, že ve svých vyjádřeních k „odporným obviněním“ nelhal a že se nehodlá veřejně dále vyjadřovat k této „koordinované očerňovací kampani“. Z Bílého domu odejde po uplynutí přechodného období.

První Porterova žena Colbie Holdernessová řekla, že ji Porter po dobu jejich pětiletého manželství bil a škrtil. Její nástupkyně Jennifer Willoughbyová popsala, že ji Porter jednou vyvlekl nahou ze sprchy a křičel na ni. Požádala tehdy o soudní ochranu. Server DailyMail.com, jemuž se obě ženy svěřily, zveřejnil fotografie s Holdernessovu. Na jedné z nich má žena modřinu pod okem. Řekla k tomu, že ji Porter způsobil, když ji zbil na jejich dovolené v Itálii.

Podle agentury AP byl Porter členem týmu personálního šéfa Bílého domu Johna Kellyho a jeho vliv v poslední době rostl. Byl vidět poblíž prezidenta při jeho cestách a taky při podpisu listin. Pomáhal Trumpovi formulovat projev o stavu unie.

Kelly charakterizoval Portera jako čestného muže. „Nedokážu o něm říci nic jiného, než dobré věci. Je to přítel, důvěryhodný profesionál, důvěrník. Jsem hrdý, že s ním pracuji,“ řekl. Podle AP se snažil Portera přesvědčit, aby neodcházel, ale přiznal také, že ho obvinění šokovala. „V naší společnosti není místo pro domácí násilí,“ řekl Kelly.

Mluvčí Bílého domu Sarah Huckabeeová Sandersová řekla, že o obvinění vznesená proti Porterovi s Trumpem nemluvila. Porter podle ní nebyl vystaven tlaku, aby rezignoval.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner