Petrohrad/Moskva 6. dubna (ČTK) – Petrohradské úřady popřely dnešní zprávy médií o explozi v šestnáctipodlažním domě na sídlišti na východě města. Podle nich jen spadla část nekvalitně opravené fasády a hluk si lidé spletli s výbuchem. Nikdo nebyl zraněn. Incident zřejmě svědčí o atmosféře ve druhém největším ruském městě po pondělním teroristickém útoku.

„Podle upřesněných informací při opravě bytu na 13. podlaží spadla část cihlové obezdívky o ploše dvanácti čtverečních metrů,“ uvedla místní správa ministerstva pro mimořádné situace citovaná agenturou TASS. Úřady tak popřely tvrzení médií, která s odvoláním na očité svědky informovala o explozi a evakuaci obyvatel domu. Padající cihly prý jen poničily jeden automobil.

Druhé největší ruské město zažilo v pondělí teroristický útok v metru se 14 mrtvými a padesátkou raněných. Policie dnes v Petrohradu zatkla několik podezřelých coby možných společníků sebevražedného atentátníka a v jejich bytě zneškodnila výbušné zařízení.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner