Praha 29. května (ČTK) – Poslanci by se dnes měli opět vrátit k úvodnímu kolu debaty o zmírnění protikuřáckého zákona, jenž by uvolnil zejména úplný zákaz kouření v restauracích. Sněmovna také rozhodne o tom, zda majetková přiznání komunálních politiků budou na internetu dostupná volně jako nyní, nebo výhradně na základě individuální žádosti. Schůze pokračuje od odpoledne.

Úvodní kolo diskuse o zmírnění protikuřáckého zákona čeká už třetí dějství, dvakrát je Sněmovna přerušila. Poslanecká předloha by přinesla možnost zřizování kuřáren v restauracích, divadlech, kinech a dalších kulturních zařízeních a na sportovištích včetně hal. Provozovatelé menších hospod, v nichž se nepodává jídlo, by se mohli rozhodnout, zda bude podnik kuřácký, nebo nekuřácký.

Novelu o střetu zájmů, jež se týká obecních politiků, vrátil poslancům Senát. Senátoři vedle omezení přístupu do registru chtějí, aby se komunální politici mohli dozvědět, kdo se o jejich majetkové poměry zajímal.

Ze Senátu se dolní komoře vrátila i vodní novela, která by měla mimo jiné zpřísnit požadavky na odvoz odpadních vod z bezodtokových jímek u rodinných domů. Horní komora ji kvůli chybám zamítla. Poslanci budou hlasovat rovněž o senátních technických úpravách vládní novely o cestovních ruchu, která zavadí garanční fond a přejímá další unijní pravidla.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner