Poslance dnes zaměstná návrh na odvolání předsedy hnutí SPD Tomia Okamury z pozice místopředsedy Sněmovny. Dopoledne by dolní komora mohla posoudit v úvodním kole poslanecké předlohy o zúžení povinnosti evidovat tržby elektronicky jen na plátce daně z přidané hodnoty a o stanovení podmínek pro výkon funkce prezidentova kancléře.

Okamurovo odvolávání iniciovala KDU-ČSL kvůli jeho výrokům o koncentračním táboře v Letech u Písku. Potom, co se lidovcům nepodařilo tento návrh prosadit minulý týden na řádnou schůzi, shromáždili dostatek podpisů pro schůzi mimořádnou. Svolána je na dnešní odpoledne.

Schůze se ale nakonec nemusí uskutečnit, a to v případě, že Sněmovna neschválí její program. Navzdory tomu se ale otevře prostor pro debatu, byť omezený.

V úvodním kole by poslanci mohli projednat i předlohu Pirátů o zrušení výjimky pro ČEZ a pro další firmy z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Novela by podle předkladatelů zajistila veřejnosti přístup k informacím o smlouvách státních a polostátních společností v řádu nejméně miliard korun ročně.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner