Poslanci by se dnes měli zabývat daňovými záležitostmi ministra financí Andreje Babiše (ANO) a skupiny Agrofert, kterou nedávno převedl do svěřenského fondu. Pokračovat by měla i debata o někdejší privatizaci černouhelné společnosti OKD, jež se nachází v insolvenci.

Sněmovní diskusi o Babišových daních prosadil předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek, podle kterého se zveřejněním dokumentů o svých příjmech přiznal k daňovým podvodům. Ministr financí se už proti nařčení ohradil. Půjde, jak uvedl, jen o další šaškárnu.

Debata o OKD zase míří na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), jenž byl v době prodeje státního menšinového podílu ve firmě ministrem financí.

V úvodním kole by se poslanci mohli opět zabývat předlohami o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu. Úřad by dostal právo prověřovat hospodaření se všemi veřejnými prostředky, nikoli jen se státním majetkem. V minulém i v tomto volebním období už stejné snahy zkrachovaly v Senátu, který poukazoval zejména na nynější značné množství často zdvojených kontrol především v obcích.

V prvním čtení je na programu také návrh na zavedení ošetřovatelského volna a ve druhém čtení by měli poslanci probrat vládní návrh nového památkového zákona. Nynější schůze by měla dneškem skončit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner